صفحه کابینت شب تاب | قیمت + مزایا و معایب

صفحه کابینت بخشی از کابینت است که پس از ساخت بدنه کابینت، بر روی یونیت زمینی (بدنه) آن قرار می گیرد. این صفحات متفاوت هستند و به عنوان میز غذاخوری یا میز کار در کابینت آشپزخانه استفاده می شوند.

صفحه کابینت ها می توانند به دو صورت زیر باشند:

صفحه کابینت های طبیعی: که از متریال های طبیعی مانند چوب و سنگ طبیعی ساخته می‫شوند.

صفحه کابینت دست ساز(مهندسی شده): این صفحات نیز متریال هایی دست ساز و در عین حال مقاوم هستند که از مواد مرکب از عناصر طبیعی و مصنوعی ساخته می شوند. مانند صفحات کورین، اس پی ال، مارمونایت، کوارتز، ام دی اف و…

صفحه کابینت چیست؟!

رویه کابینت (صفحه کابینت) یکی از مهم ترین قسمت های کابینت آشپزخانه است. این صفحات انواع مختلفی دارند که هر کدام دارای ویژگی های خاصی هستند. در این مطلب می خواهیم در مورد صفحه کابینت های نورگذر یا همان صفحه کابینت شب تاب صحبت کنیم. صفحه کابینت شب تاب در دو کد رنگ متریال مارمونایت موجود است.

مارمونایت چیست؟

سنگ مارمونایت با ویژگی های سنگ طبیعی، از ترکیب دو متریال کورین و کوارتز متولد شد. سنگی با ویژگی های متمایز.

مارمونایت به عنوان یک متریال جدید، با طراحی های متنوع و ظاهری چشم نواز و با ویژگی های مثبت کوارتز و کورین، انتخابی ایده آل و بی نقص برای زندگی امروزی است. هسته یا مغز این سنگ ها با استفاده از سنگ کورین ساخته می شود. در حالی که سطح رویی یا خارجی آنها با استفاده از کوارتز پوشش دهی می‫گردد.

صفحه کابینت شب تاب مارمونایت:

کد رنگ Marmonite Radiant Emerald با زمینه روشن، کرم و رگه های ریز و درشت، سطح مات و طرح های برجسته یکی از کد رنگ های بسیار جذاب و مینیمال صفحه کابینت شب تاب مارمونایت است که حس سنگ طبیعی را به خوبی به مخاطب القا می‫کند.

یکی از ویژگی های کلیدی این کد رنگ، حالت نورگذر یا همان شب تاب بودن آن است که در طول روز نور را جذب می کند و در تاریکی می درخشد و نوری که جذب کرده است را منعکس می‫کند. توجه داشته باشید که این درخشانی توسط منبع نوری در زیر ایجاد نمی شود و از خود ماده می درخشد!

کد رنگ Marmonite Radiant Copacabana با زمینه دو رنگ مشکی و کرم. زمینه بسیار جذاب و زیبا با سطح مات و طرح های برجسته یکی دیگر از کد رنگ های شب تاب مارمونایت است که حس لمس و تماشای یک اسلب سنگ طبیعی را کاملا به مخاطب القا می‫کند.

چرا مارمونایت محبوب است؟

سنگ مارمونایت ترکیبی از کورین و کوارتز است. همانند لایه بیرونی، سنگ مارمونایت در برابر خط و خش مقاوم است. یکی از مواردی که سنگ مارمونایت به خاطر آن بسیار محبوب است وجود طرح های رگه دار مانند سنگ طبیعی است. از ویژگی های سنگ مارمونایت می توان به پرداخت های نرم ابریشمی تا سنگی و برجسته‫ی این سطوح اشاره کرد که حس تماشا و لمس سنگ طبیعی را در مخاطب ایجاد می کند. همچنین قیمت بسیار مناسب تر آن نسبت به سنگ های کوارتز و دکتون است. مارمونایت به علت سختی بالایی که نسبت به سنگ کورین دارد، بسیار محبوب تر از بقیه متریال ها واقع شده است.

درجه سختی و مقاومت مارمونایت

در برابر مواد شیمیایی:

می توان گفت مارمونایت تقریباً به تمام اسیدهای خانگی مانند آبلیمو و… مقاوم است

سختی و مقاومت نسبت به دیگر متریال ها:

از نظر سختی و مقاومت سنگ، مارمونایت بالاتر از کورین و کوارتز است و دارای سختی 5.5 Mohs است.

نحوه نصب Marmonite:

مارمونایت با وجود سختی بالای سطح، مانند صفحات کورین عمل می کند با این تفاوت که نیازی به پرداخت زنی سطحی همانند مارمونایت ندارد.

مقاومت در برابر رطوبت و حرارت و خط و خش:

رطوبت و خیسی، لکه، خط و خراش و حرارت (غیر مستقیم) روی مارمونایت تأثیر نمی گذارند.

ویژگی های مارمونایت در مقایسه با سایر محصولات:

نصب و اجرای مارمونایت بسیار ساده تر از سنگ های کوارتز است

سنگ مارمونایت مانند سنگ کورین به راحتی خراشیده نمی شود

مقاومت بالای سنگ مارمونایت در برابر خط و خش

کاملاً ضد آب و آنتی باکتریال است

تنوع در طرح و رنگ(حاوی 10 کد رنگ جذاب و پرفروش)

در سنگ مارمونایت 3 اندازه مختلف با 2 ضخامت وجود دارد

برای افرادی که به دکوراسیون داخلی آشپزخانه اهمیت میدهند، کد رنگ های طوسی و مشکی در متریال مارمونایت برای رنگ صفحه کابینت، انتخاب بسیار خوبی به نظر میرسند.

دیدگاه تان را بنویسید

مقاله ها

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازدهی 0 / 5. 0