صفحات مارمونایت

مارمونایت (MARMONITE) چیست؟

مارمونایت، نوعی سنگ مصنوعی و مهندسی شده برای سطوح مختلف است. کورین و کوارتز نیز از جمله سنگ‌های مصنوعی با کیفیت محسوب می‌شوند. با این حال، چه تفاوتی بین مارمونایت و کورین و کوارتز وجود دارد؟ کدامیک بهتر است؟ در واقع، مارمونایت ترکیبی از کورین و کوارتز می‌باشد! به این شکل که قسمت مغزی آن از کورین و سطح آن از کوارتز ساخته شده است. از این رو تمام مزایای هر دو سنگ کورین و کوارتز در مارمونایت ترکیب شده‌اند. اما چرا مارمونایت نسبت به سایر سنگ‌های مصنوعی مزیت دارد؟ ویژگی اصلی مارمونایت، طرح‌های درشت و رگه‌دار آن است.  نمونه‌های مارمونایت به طور معمول شبیه به نمونه‌های کوارتز سایلستون هستند. به دلیل افزایش قیمت دلار، برند سایلستون به طور گسترده‌ای گران‌تر شده است. از این رو، مارمونایت با طرح‌های خاص و زیبای خود به خوبی می‌تواند به عنوان جایگزین مناسبی در بازار ایران عمل کند. در واقع، طرح‌های منحصربه‌فرد آن عامل اصلی خرید پنل‌های مارمونایت توسط طراحان و مشتریان می‌باشند. مزایای مارمونایت با توجه به اینکه مغزی پنل مارمونایت از کورین و سطح آن از کوارتز ساخته شده است، می‌توان تمام مزایای سنگ کورین به همراه سختی و مقاومت سنگ کوارتز را در آن تلفیق کرد.

مزایای مارمونایت:

بسیار سخت و مقاوم: سطح مارمونایت از کوارتز ساخته شده است، که از سیلیس تشکیل شده و به عنوان سخت‌ترین ماده موجود پس از الماس محسوب می‌شود. به همین دلیل، سطح مارمونایت بسیار مقاوم در برابر ضربه است و به سختی خط و خراش می‌پذیرد.

مقاوم در برابر مواد شیمیایی: سطح پنل مارمونایت در برابر ۹۹ درصد از مواد شیمیایی و اسیدی مقاومت دارد. به همین علت، نگهداری و تمیزکردن آن بسیار آسان است، در حالی که در سنگ کورین این درصد کمتر است.

طرح و رنگ منحصربه‌فرد: طرح‌های خط دار و رگه‌دار یا ابر و بادی از ویژگی‌های مشهور سنگ مارمونایت هستند. این طرح‌ها که تا کنون به‌طور عمده در نمونه‌های برندهای خارجی دیده می‌شدند، به مارمونایت زیبایی و منحصربه‌فردی می‌بخشند.

نگهداری آسان حتی برای رنگ‌های تیره: نگهداری از رنگ‌های تیره در سنگ کورین ممکن است مشکل باشد، اما مراقبت و تمیزکردن سنگ مارمونایت و کوارتز بسیار ساده است، بدون توجه به رنگ سطح.

نصب آسان: سطح مارمونایت از نظر سختی بهتر است، اما نصب آن نیز به راحتی انجام می‌شود، و پس از نصب نیاز به ساب و پولیش ندارد.

اندازه مناسب برای سطوح کابینت و جزیره: صفحات مارمونایت در سه اندازه تولید می‌شوند. ابعاد 76 در 368 سانتی‌متر، که مناسب برای روی کابینت‌ها است، و ابعاد 100 در 300 سانتی متر که برای روی جزیره‌ها مناسب است. 130 در 320 نیز برای اجرای جزیره های حجمیک مناسب است.

اما ضخامت دو میلی متری این متریال فقط حاوی ابعاد 368 در 76 است.

بدون درز: سنگ کوارتز هنگام نصب به طور کامل بدون درز نمی‌آید. اما می‌توان با پولیش کورین را به طور کامل بدون درز و یکپارچه درآورد. به علاوه، به دلیل کمتر بودن ضخامت رویه کوارتزی در صفحات کابینت مارمونایت، می‌توان درزها بین ورق‌ها را کاهش داد.

معایب مارمونایت:

عدم ترمیم‌پذیری: مانند سنگ کورین، مارمونایت هم قابلیت ترمیم‌پذیری و از بین بردن خط و خش را به سادگی ندارد. با این حال، به دلیل سطح مقاوم و ضد خش و ضربه مارمونایت، خراش و خمیدگی به راحتی رخ نمی‌دهد.

کاربردهای پنل مارمونایت: سنگ‌های مارمونایت کاربردهای معمول سطوح را دارا هستند و با توجه به مزایای فراوانشان، به سرعت در ساختمان‌های مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. به‌عنوان نمونه، کاربردهای متداول پنل‌های مارمونایت شامل موارد زیر می‌شوند:

  • صفحه روی کابینت آشپزخانه
  • صفحه روی جزیره آشپزخانه
  • سطح روشویی کابینتی و سرویس بهداشتی
  • میز اطلاعات و دسک منشی
  • سینک ظرفشویی و روشویی
  • میز کار در رستوران‌ها، بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌ها

نصب صفحه کابینت مارمونایت:

صفحه کابینت مارمونایت با وجود رویه کوارتزی، به همان شکلی که صفحه کابینت کورین نصب می‌شود. با این تفاوت که پس از نصب دیگر نیازی به پولیش سطح آن نخواهد بود. ابزارهای مورد استفاده برای نصب کورین نیز برای نصب صفحه کابینت مارمونایت مناسب هستند.

در نهایت، سنگ مارمونایت با ترکیب مزایای سنگ کورین و سنگ کوارتز، به عنوان یک جایگزین مناسب برای سطوح در محیط‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سوالات متداول:

به کمک یک دستمال مرطوب میتوان به راحتی نظافت را انجام داد. همچنین در صورت نیاز میتوان از انواع شوینده های خانگی استفاده کرد.

بله، به واسطه آنتی باکتریال بودن و مقاومت در مقابل طیف وسیعی از اسید ها و بازها این امکان وجود دارد.

خیر ولی امکان اجرای حلال شکل وجود دارد.

بله این امکان وجود دارد.

در مقابل شعله مستقیم خیر ولی در زمان استفاده به عنوان صفحه کابینت و یا بین کابینتی در مقابل حرارت گاز بسیار مقاوم است.

این متریال در ابعاد ۱۰۰ × ۳۰۰ ، ۱۳۰ × ۳۲۰ و ۷۶ × ۳۶۸ موجود می باشد. هم چنین پانل دیواری مارمونایت در ابعاد ۷۶*۳۶۸ با ضخامت ۲ میلی متر قابل ارائه است.  

مقاله ها

سنگ مصنوعی SPL چیست؟ مشخصات اسلب SPL

سنگ مصنوعی SPL چیست؟ مشخصات اسلب SPL صفحه کابینت SPL، یکی از تازه‌ترین و پیشرفته‌ترین تولیدات برای بهره‌وری در دکوراسیون داخلی به خصوص در آشپزخانه

6 نوع مدل طراحی آشپزخانه ترند و مدرن

6 نوع مدل طراحی آشپزخانه ترند و مدرن هنگامی که نیاز دارید تا آشپزخانه خود را تزئین کنید، باید با استفاده از ترکیب رنگ‌ها، الگوها